aktualności

11 marca Aktualizacja miejsc

czytaj więcej

03 lutego Aktualizacja miejsc 03.02.2019

czytaj więcej

07 stycznia Aktualność danych

czytaj więcej

masaże

Oferujemy masaże Ajurwedyjskie, lecznicze (izometryczny, segmentarny, przeciwbólowy) i kosmetyczne (antycelulitowy, odmładzanie twarzy, ujędrnianie pośladków i biustu).

Olejowe Masaże Ajurwedyjskie
Masaże olejowe są elementem holistycznego systemu medycyny naturalnej. W codziennym życiu Hindusów masaże służą też regeneracji po męczącym dniu, kobietom pomagają zatrzymać młodość i urodę. Masaże mogą być wykonywane olejami dobieranymi indywidualnie w zależności od konstytucji psychofizycznej. Aktualnie wykonujemy masaże olejem sezamowym, który jest uniwersalny dla wszystkich, a w przypadku twarzy – olejkiem migdałowym.

Wybrane części ciała (masaż ajurwedyjski)

Masaż głowy (ajurwedyjski) – od 20 minut, pomaga odzyskać energię ciała. W Indiach od lat masaż głowy jest sposobem okazywania miłości innym ludziom. Masaż głowy nie tylko daje fizyczny i umysłowy relaks, ale dostarcza też licznych korzyści dla zdrowia. Wspaniale odpręża i ułatwia zasypianie.

Masaż Czas masażu Właściwości masażu
pleców od 30 minut znakomicie odpręża i regeneruje, wspaniale rozluźnia i wyrównuje energię w organiżmie
tyłu ciała od 1 godziny znakomicie odpręża i regeneruje, poprawia krążenie w dolnych kończynach, stosowany regularnie wpływa na stopniową likwidację cellulitu (skórki pomarańczowej)
bolące plecy od 1 godziny zalecany w przypadku bólu pleców, także rwy kulszowej.Wówczas masaż opcjonalnie poszerzony o pośladki, dermatomy i punkty spustowe.
głowy i karku ok. 45 minut zalecany między innymi w przypadku bólu głowy, karku i szyi, wspaniale uspokaja, odpręża umysł. Polecany osobom, mającym kłopoty z zasypianiem.
twarzy * od 30 minut poprawia kontur twarzy i napięcie skóry, regeneruje i odmładza, często określany jako lifting bez skalpela (kilka zabiegów)


* przy użyciu: oleju migdałowego

Masaż Abyanga (Kerala Kalari) – trwa od 100 do 120 minut. Jest to delikatny masaż całego ciała (wraz z głową i twarzą) przy zastosowaniu ciepłego oleju sezamowego. Relaksuje i znacznie poprawia sylwetkę, poprawia krążenie, napięcie mięśni. Bywa stosowany w medycynie ajurwedyjskiej jako środek pobudzający odporność; stanowi część kuracji odmładzającej i odtruwającej. Systematyczne przyjmowanie masażu wpływa na uspokojenie, usunięcie problemów z zasypianiem oraz likwidację cellulitu.

Masaż ciała (bez głowy i twarzy) – trwa od 80 do 100minut. Wpływa on na poszczególne układy naszego organizmu. Działa na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Rezultaty jak w przypadku masażu całego ciała, lecz bez dodatkowego odprężenia umysłu i widocznego odmłodzenia twarzy.

Po skorzystaniu z obu masaży całego ciała zaleca się ciepły prysznic.