aktualności

11 marca Aktualizacja miejsc

czytaj więcej

03 lutego Aktualizacja miejsc 03.02.2019

czytaj więcej

07 stycznia Aktualność danych

czytaj więcej

o mnie

Elżbieta Kwasek-Hortmanowicz

Z wykształcenia jestem magistrem nauk społecznych (Uniwersytet Warszawski) oraz instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach). Ukończyłam fizjoterapię w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej. W latach 2012-2013 odbyłam staż w zakresie praktyki klinicznej (m.in. neurologia) i fizjoterapii (710 godzin) w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer” Sp. z o.o. w Konstancinie (szpital dla dorosłych) oraz na Oddziale Wad Postawy, Skolioz i Rehabilitacji Schorzeń Narządu Ruchu dla Dzieci i Młodzieży. W 2013 r. ukończyłam dwuletnią Medyczną Szkołę Policealną i w drodze egzaminu państwowego uzyskałam międzynarodowy dyplom technika masażysty.

Uprawiałam różne dyscypliny sportowe, w tym m.in. gimnastykę, szermierkę, jazdę konną. Przez blisko 10 lat byłam amatorsko związana z baletem. Interesuję się ajurwedą i kuchnią pięciu przemian.

Jogę praktykuję od 2000 roku. Swojej drogi poszukuję w codziennej praktyce. Moim pierwszym nauczycielem był Darek Bąbel. Stale doskonalę swoje umiejętności na kursach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z kraju i zza granicy (m.in. Gabriella Giubilaro, Sharat Arora, Jurek Jagucki, Roman Grzeszykowski, Janusz Szopa, Henryk Liśkiewicz, Manouso Manos, Rita Keller).

Kilka miesięcy 2009 roku spędziłam w Indiach u Sharata Arory w Himalayan Iyengar Yoga Centre, gdzie między innymi asystowałam w zajęciach prowadzonych przez mistrza i Dittmara Heinze. W Indiach ukończyłam kurs Yoga i Ajurweda, poznając wpływ konstytucji psychofizycznej na sposób wykonywania asan. Jednocześnie pogłębiałam znajomość ajurwedy w Angel School of Kerala Ayurvedic Study Centre – Goa, gdzie uzyskałam certyfikat w zakresie masaży i terapii ajurwedyjskich, w tym detoksyfikacji.

Od 2006 r. dzielę się swoim doświadczeniem z innymi i prowadzę zajęcia jogi. W procesie nauczania włączam elementy różnych szkół, koncentrując się na fundamentach kolejnych asan. Wypracowałam własną metodę opartą na poczuciu harmonii w ciele, w jego każdym wymiarze. Ważne są dla mnie stopy dla prawidłowej pozycji wertykalnej, linia pępka do rozciągania kręgosłupa oraz powierzchnie przednia i tylna.