aktualności

31 października Szkoła nieczynna

czytaj więcej

28 sierpnia Zapisy

czytaj więcej

23 sierpnia Grafik od 1 września 2018 r.

czytaj więcej

o mnie

Celem moich działań jest przekonanie jak największej liczby osób o zdrowotnym efekcie częstego, systematycznego uprawiania ruchu. W mojej opinii, zadbane ciało (fizycznie, a nie wyłącznie kosmetycznie) i odprężony umysł to gwarancja zachowania zdrowia. Czy umiemy samodzielnie znaleźć czas i aktywność, która zrównoważy ciało i umysł przy bombardujących nas codziennie bodźcach? Jeśli nie, to zapraszam na zajęcia. Odzyskamy radość życia. Poniżej więcej słów o posiadanych kwalifikacjach i podejściu do życia.

Elżbieta Kwasek-Hortmanowicz

Z wykształcenia jestem magistrem nauk społecznych (Uniwersytet Warszawski) oraz instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach). Ukończyłam fizjoterapię w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej. W latach 2012-2013 odbyłam staż w zakresie praktyki klinicznej (m.in. neurologia) i fizjoterapii (710 godzin) w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer” Sp. z o.o. w Konstancinie (szpital dla dorosłych) oraz na Oddziale Wad Postawy, Skolioz i Rehabilitacji Schorzeń Narządu Ruchu dla Dzieci i Młodzieży. W 2013 r. ukończyłam dwuletnią Medyczną Szkołę Policealną i w drodze egzaminu państwowego uzyskałam międzynarodowy dyplom technika masażysty.

Uprawiałam różne dyscypliny sportowe, w tym m.in. gimnastykę, szermierkę, jazdę konną. Przez blisko 10 lat byłam amatorsko związana z baletem. Interesuję się ajurwedą i kuchnią pięciu przemian.

Jogę praktykuję od 2000 roku. Swojej drogi poszukuję w codziennej praktyce. Moim pierwszym nauczycielem był Darek Bąbel. Później umiejętności doskonaliłam na kursach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z kraju i zza granicy (m.in. Gabriella Giubilaro, Sharat Arora, Jurek Jagucki, Roman Grzeszykowski, Janusz Szopa, Henryk Liśkiewicz, Manouso Manos). Jestem pod ogromnym wpływem BKS Iyengara. Uprawiam medytację, jestem wegetarianką.

Pierwsze trzy miesiące 2009 roku spędziłam w Indiach u Sharata Arory w Himalayan Iyengar Yoga Centre, gdzie między innymi asystowałam w zajęciach prowadzonych przez mistrza i Dittmara Heinze. W Indiach ukończyłam kurs Yoga i Ajurweda, poznając wpływ konstytucji psychofizycznej na sposób wykonywania asan. Jednocześnie pogłębiałam znajomość ajurwedy w Angel School of Kerala Ayurvedic Study Centre – Goa, gdzie uzyskałam certyfikat w zakresie masaży i terapii ajurwedyjskich, w tym detoksyfikacji.

Od 2006 r. dzielę się swoim doświadczeniem z innymi i prowadzę zajęcia jogi. W procesie nauczania włączam elementy różnych szkół, koncentrując się na fundamentach kolejnych asan. W pozycjach stojących są nimi stopy, których ustawienie jest jednym z warunków utrzymania prawidłowej postawy.

Joga to jedyna aktywność fizyczna, którą mogą uprawiać ludzie niezależnie od stanu zdrowia. Dla każdego można znaleźć odpowiedni zestaw ćwiczeń.

W Szkole Jogi, wykonując ćwiczenia używamy pomocy, które znajdują się w każdym mieszkaniu. Zachęcam wszystkich do codziennej praktyki we własnym domu. To możliwe i nie zabiera dużo czasu. Tego się uczymy.