aktualności

28 czerwca Szkoła Jogi w dniach 29 i 30 czerwca

czytaj więcej

30 maja Zajęcia w dniach 31 maja – 2 czerwca 2018

czytaj więcej

27 kwietnia Grafik Szkoły 30.04-05.05. 2018

czytaj więcej

grafik zajęć

Uwaga! – Każda nowa osoba rozpoczynająca praktykę jest zobowiązana do rozpoczęcia nauki w grupie wprowadzającej (nie dotyczy jogi kręgosłupa, tu można dołączyć w dowolnym momencie). O przejściu do innej grupy decyduje nauczyciel. Od 1 czerwca każdego roku kalendarzowego wkraczamy w czas wakacyjny.
Do grupy możemy dołączyć dowolnego dnia miesiąca, ale tylko w przypadku wolnych miejsc. Na grafiku zaznaczone są wolne miejsca w grupach, gdzie limit już zdecydowanie się kończy. Jeśli nie zaznaczono ilości, jest jeszcze wystarczająca ilość miejsc dla nowych osób.
Obuwie pozostawiamy tuż przy wejściu i poruszamy się po szkole boso lub w zmienionym obuwiu, ewentualnie w skarpetkach. Na zajęciach nosimy niekrępującą ruchów odzież (np. nieelastyczne legginsy, spodnie od dresów, koszulka bawełniana).

Joga prenatalna! – zajęcia rozpoczęły się w niedzielę 10 września. Wówczas omówiono podział ciąży na trymestry oraz występujące objawy typu samopoczucie, bóle określonych odcinków ciała, możliwości wystąpienia skurczy, a także podano rozwiązania w celu polepszenia samopoczucia i zniesienia dyskomfortu. Omówiono też badania obowiązkowe i dodatkowe, w tym w celu upewnienia się, że dziecko jest zdrowe. Podano też zwiastuny porodu. Drugie spotkanie 17 września poświęcone było ćwiczeniom fizycznym i oddechowym. Zapraszamy w kolejną niedzielę na godz. 10.30. Odpłatność jednorazowa to 37 zł za zajęcia. Ostatnie zajęcia tej grupy w 2017 r. odbędą się 3 grudnia.

Grafik jest aktualizowany pod kątem wolnych miejsc raz w tygodniu, w poniedziałki.

Grafik szkoły

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota

9.30-11.00

seniorzy
zawieszone

9.30-11.00

seniorzy
zawieszone

9.00-10.30
joga kręgosłupa

brak msc

10.45-12.15
wprowadzająca
brak msc

   18.30-20.00

   początkująca

   ??? msca

   18.30-20.00

   wprowadzająca

   brak msc

   18.30-20.00

   początkująca

   ??? msca

   18.30-20.00

   joga kręgosłupa

   brak msc

   18.30-20.00

   joga kręgosłupa

   ??? msca

   20.15-21.45

   ogólna

   zawieszona

   20.15-21.45

   joga kręgosłupa

   ??? msca

   20.15-21.45

   joga kręgosłupa

   ??? msca

   20.15-21.45

   ogólna

   ??? msca

   20.15-21.45

   ogólna

   ??? msca

  ??? skontaktuj się telefonicznie i zarezerwuj miejsce.

  Brak miejsc – grupy zamknięte dla nowych osób. Młodzież po ukończeniu 13 roku życia ćwiczy z osobami dorosłymi.

  Sesja wprowadzająca – obowiązkowa przez minimum miesiąc dla osób rozpoczynających praktykę w Szkole Jogi Ajoga. Uczymy się na niej fundamentów podstawowych asan (pozycji) stojących, leżących i ustawiania ciała w pozycjach równoważnych. Udział w niej ułatwia wejście do grupy początkującej.

  Grupa początkująca – przeznaczona jest dla osób rozpoczynających praktykę jogi po obowiązkowym udziale w grupie wprowadzającej oraz dla tych, którzy pragną przypomnieć sobie podstawy wykonywania asan. O tym, kiedy zmieniamy grupę wprowadzającą na początkującą decyduje nauczyciel prowadzący zajęcia.

  Grupa ogólna przeznaczona jest dla osób uprawiających jogę i znających podstawowe asany stojące, leżące i skręty. Służy ona pogłębianiu i rozwojowi praktyki.

  Grupa zaawansowana – przeznaczona jest dla osób dłużej uprawiających jogę (udział w sesji w porozumieniu z nauczycielem i za jego zgodą) i łączy się z nauką relaksacji oraz świadomego oddychania.

  Seniorzy sesja lecznicza przeznaczona jest dla osób znajdujących się na emeryturze, także studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia prowadzone są w sposób łagodny przy użyciu pomocy, by w pełni zapewnić komfort osobom z różnymi ograniczeniami. To sesja wspomagająca utrzymanie sprawności, trening równowagi i zawierająca ćwiczenia rehabilitacyjne, w tym do wykonywania profilaktycznie w domu w celu zapobiegania wystąpieniu dolegliwości. Mile widziane badania, ich opisy i zalecenia lekarskie.

  Joga kręgosłupa – Sesja lecznicza, polecana jest wszystkim, którzy na co dzień odczuwają jego ból, spowodowany między innymi siedzącym trybem życia. Przeznaczona dla osób z dysfunkcjami kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i obręczy biodrowej. Uczymy się ćwiczeń rehabilitacyjnych do wykonywania codziennie w domu w ramach profilaktyki, np. rwy kulszowej. Konieczne jest dostarczenie wyników przeprowadzonych badań, zdjęć RTG, USG i ich opisów. Mile widziane zalecenie lekarskie.